0533 612 39 63

Kısıklı Caddesi Avrupa İş Merkezi No:28, Altunizade, Üsküdar/İstanbul

© 2019 Tüm hakları Didem Üngör Dörtkol tarafından saklıdır.

Bireysel terapi, davranış değişikliğini kolaylaştırarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen terapist ve danışan arasında güven ilişkisiyle oluşan terapötik süreçtir. Terapi sürecinde danışanlar kendileriyle ve kaçındıkları erteledikleri sorunlarla yüzleşme fırsatı bulurlar. Yalnız bu tecrübeyle atılması gereken adımları içerir. Kişinin değiştirmek istediği davranış ya da rahatsızlıklar terapi sürecindeki teknikler ile daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.


Bireysel terapide, hedefler bireyin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bireyin problemlerine ve ihtiyaçlarına göre terapi sürecinin uzunluğu değişmektedir. Yaşanan problemlerin kaynaklarının keşfedilmesi ve bunların üstesinden nasıl gelinebileceği üzerinde çalışılır. Terapide hedef, terapi sürecinde bireyin sorunlarıyla baş edebilme becerilerinin geliştirilmesi ve kişinin kendi kendisinin terapisti olmasını sağlamaktır.


Bireyin yaşadığı sıkıntılar iş, özel, aile, sosyal yaşantısını da çoğunlukla olumsuz etkilemektedir. Ancak terapide bireyin yaşadığı sıkıntılar üzerinde çalışıldığında bu alanlarda da değişimler kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.


Bireysel terapi kapsamında çalışma alanları;


Majör depresyon
Distimik bozukluk
Minör depresif bozukluk
Premenstrüel disforik bozukluk
Bipolar bozukluk
Yaygın kaygı bozukluğu
Obsesif kompülsif bozukluk
Panik bozukluk
Akut stres bozukluğu
Somatoform bozukluklar
Fobiler
Travma sonrası stres bozukluğu
Anoreksiya nervoza
Bulimiya nervoza
Uyku bozukluğu